Klasa 1a na wycieczce klasowej!

23 września klasa 1a ze swoją wychowawczynią wybrała się  na pierwszą wspólną dłuższą wędrówkę!

Najpierw autobusem Komunikacji Miejskiej uczniowie dotarli na przystanek przy stadionie, skąd spacerkiem mijając pomnik Alfreda Smoczyka dotarli do leszczyńskiej jednostki wojskowej. Dzięki uprzejmości taty Wojtka dzieci dostały się na teren koszar, gdzie zostały oprowadzone po dziedzińcach. Uczniów zdziwiła ilość budynków, których nie widać podczas spacerów wzdłuż płotu jednostki na zewnątrz jednostki. Zespół koszar to zabytek – budynki maja ponad 100 lat. Na terenie jednostki znajduje się Pomnik 55 Pułku Piechoty, a przed jednostką klasa przystanęła przy pomniku gen.dyw. Stefana Roweckiego „Grota”, który był dowódcą garnizonu leszczyńskiego w latach 1930-1935 - to jego imię nosi jednostka. Po drugiej stronie ulicy jest „Pomnik Żołnierzom Garnizonu Leszczyńskiego” – tutaj również uczniowie przystanęli, a wychowawczyni w kliku słowach opowiedziała o idei pomnika.

W drodze powrotnej na ul. 17-go Stycznia uczniowie zatrzymali się przy tablicy pamiątkowej postawionej w miejscu, gdzie zginął żołnierz 55 Pułku Piechoty Paweł Koprykowski- pierwsza ofiara II wojny światowej w Lesznie.

Ta krótka wycieczka to początek poznawania przez uczniów swojej miejscowości i jej historii!